Sport

23 czerwca 2017 r w naszej szkole obchodzony był Dzień Sporu.  W tym dniu wszyscy uczniowie naszej szkoły opuścili szkolne mury i wyszli na boisko szkolnego Orlika rywalizować w następujących konkurencjach sportowych:

TOR  PRZESZKÓD  - Gimnazjum

klasy 1                                  klasy 2                                             klasy 3

1 m. – kl. 1 b                      1 m. – kl. 2 b                                   1 m. – kl. 3 c

2 m. – kl. 1 a                      2 m. – kl. 2 a                                   2 m. – kl. 3 a

3 m. – kl. 1 c                      3 m. – kl. 2 c                                    3 m. – kl. 3 c

4 m. – kl. 1 d

TOR  PRZESZKÓD  - Liceum

klasy 1                                 klasy 2

1 m. – kl. 1 ab                      1 m. – kl. 2 b

2 m. – kl. 3 a                        2 m. – kl. 2 a

3 m. – kl. 3 c                        3 m. – kl. 2d

ŻONGLERKA – w gimnazjum bezkonkurencyjnym okazał się Karol Socha, który podbił piłkę 177 razy a w liceum Kuba Gacyck ze 107 podbiciami.

BULE -  w gimnazjum zwycięzcami zostali Julia Kędzia i Łukasz Pająk z klasy 3c a w liceum Ewelina Rosicka i Iza Kamińska z klasy 2cd

2m. Kwiatkowska Ewelina  kl. 2b

Chłopcy ( konkurs rozegrano wspólnie dla LO i gimnazjum)

1m. Marciniak Wojciech    kl.1 cd LO

2m. Kajat Szymon               kl. 3 b gim

Konkurs skoku w dal

Gimnazjum     1m. Trypucki Bartek          kl. 3b

Liceum              1m. Połubiński Adrian         kl.        1ab

Miłym przerywnikiem, podczas sportowych zmagań klas, był wspólny taniec Zumby poprowadzony przez Panią Katarzynę  Twarowską.

Organizatorzy  Dnia Sportu Nauczyciele wf

Uczniowie naszej szkoły czynnie włączyli się w obchody 660 rocznicy nadania praw miejskich.

W dniu 26 maja kętrzyńskie jeziorko było areną zmagań sztafet mieszanych. Każda sztafeta składała się z pięciu dziewcząt i pięciu chłopców. Sztafety miały do pokonania trasę wokół jeziorka. Pierwsze wybiegały dziewczęta, a od połowy dystansu po przekazaniu pałeczki sztafetowej biegli chłopcy. Każdy rocznik gimnazjum startował osobno. W kategorii klas pierwszych i drugich nasze  zespoły zajęły 3 miejsce, w klasach trzecich miejsce drugie.

W sobotę 10 czerwca w hali MOSIR przy ulicy Moniuszki odbył się turniej koszykówki chłopców szkół gimnazjalnych. Zespół w składzie: Szymon Kajat, Hubert Malinowski, Łukasz Kowalski, Daniel Mączyński, Jerzy Matuła, Jakub Filipkowski zajęli pierwsze miejsce, wygrywając z gimnazjum Nr 2.

We wtorek 13 czerwca w Bałtyckim Centrum Bilardowym przy ulicy Moniuszki odbył się turniej bilarda klas gimnazjalnych. Zawodnicy rywalizowali w odmianie 9- bil. Najlepiej zaprezentował się Jakub Łopacki z klasy 2c gim. zajmując 2 miejsce. Maciej Sieniakowski również z klasy 2c zajął 3 miejsce.

Z kolei we środę 14 czerwca grali licealiści, także w odmianę 9-bil. Tu pierwsze miejsce zajął Karol Markowski z klasy 1ab LO. W finale pokonał swojego kolegę z klasy Karola Połońskiego 2:1. Trzecie miejsce zajęli: Patrycja Moczarska 2b i Krystian Maryńczak 1 ab.

Gratulujemy !!!

Znamy już zwycięzców Szkolnej Ligi Piłki Nożnej 2017. Czas, aby kibice poznali najlepszych zawodników poszczególnych drużyn. No i najważniejsze, kto wygrał poszczególne konkurencje w Turbo Kozaku, i która drużyna to „Kozaki”

Turbo Kozaki 2017 – Raki Maki

Dnia 31 maja 2017 w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa I Regionu (Półfinał Wojewódzki) w Plażowej Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych. Nad pięknym jeziorem Ukiel największym przeciwnikiem w grze był silnym wiatr i padający deszcz. Chłopcy z naszego gimnazjum Konrad Skóra z kl. 3c i Szymon Zalewski z kl. 2b spisali się na medal zajmując 3 miejsce w półfinale wojewódzkim. Takim samym osiągnięciem mogą pochwalić się dziewczyny z naszego  liceum Aleksandra Ciesielska z kl. 1d i Sylwia Kupczak z kl. 2d, które również  uplasowały się  na trzecim miejscu. Zwycięzcami zarówno w gimnazjum jak i liceum okazały się drużyny z Olsztyna, które zajęły dwa pierwsze miejsca i awansowały do finału wojewódzkiego. Gratulujemy naszym uczniom i życzymy dalszych sukcesów w następnym roku.

Aleksandra Ciesielska, Sylwia Kupczak, Konrad Skóra, Szymon Zalewski

Trener: Jolanta Potoczna-Każarnowicz, Sylwester Gacioch

Konrad Skóra i Szymon Zalewski z naszego gimnazjum zdobyli mistrzostwo Rejonu 1 w piłce siatkowej plażowej. W turnieju, który został rozegrany na kętrzyniance w Kętrzynie, zwycięska para zainkasowała komplet punktów pokonując drużyny z: Bartoszyc, Górowa Iławeckego i drugą drużynę z naszego gimnazjum Szymona Błaszczaka, Kacpra Lipkę i Filipa Grabowskiego którzy zajęli 3 miejsce w turnieju. Już w środę 31 maja 2017 r. Konrada i Szymona czeka kolejny turniej tym razem półfinał wojewódzki w Olsztynie. Życzymy powodzenia!